Faraday Kafesi İmalatı

Talep edilen ölçülerde Faraday kafesi imalatı yapılmaktadır. İstenen ölçüler:

  • En: …… mm
  • Boy: …… mm
  • Yükseklik: …… mm

Faraday kafesi, belirtilen odaya uygun şekilde detaylı olarak çizilir. Taban, tavan ve duvarlarda kullanılan shielding malzemesi, elektromanyetik dalgaların elektrik ve manyetik bileşenlerine karşı etkili ekranlama sağlayacak nitelikte metalden (örneğin bakır) yapılır. Odanın iç kısmına bakan yüzeyler, ayrıca zayıflatıcı boya ile boyanır. Bu boyanın üzeri son kat başka bir boya veya duvar kağıdı ile kaplanabilir.

Faraday kafesi, aynı zamanda sessiz kabin özelliğine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. İçerisinde kullanılacak ses yalıtım malzemeleri, malzeme standartlarına uygun olarak seçilir ve ses yalıtımı sonucunda elde edilecek dB değeri belirtilir.

Taban ahşap olup, üzerine en az 3 mm kalınlığında antistatik yer kaplaması yapılır. Kabin içinde, non-manyetik askı ve yatay çubuklarla birlikte kullanılan 60×60 cm veya 40×40 cm ebatlarında akustik taş yünü asma tavan malzemesi yer alır.

Kabin, çift kumanda edilebilen potansiyometreli spot aydınlatma ve bunlara ait topraklamalı anahtarlar ile en az 5 adet priz içerir. Bu prizler, 2 ayrı linye ile ayrı ayrı tesis edilir. Kafes içinde aydınlatma ve diğer elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla 220 volt besleme hatlarına ve zayıf akım hatlarına (network kabloları için) RF performansını bozmayan ani darbe önleyici elektrik filtresi konur.

Kafes içinde network bağlantısının devamlılığı için 2 adet network kablo girişi yapılır ve bu girişlerin RF performansını bozmayacak şekilde odaya nasıl gireceği açıklanır. Ani darbe önleyici elektrik filtresi ve diğer bileşenleri topraklamak için çok bağlantılı ana toprak barası kullanılır.

Kafesin havalandırması için 2 adet, en az 20×20 cm boyutunda, RF performansını bozmayan ve hava hareketlerine minimum direnç gösteren havalandırma deliği bulunur. İstenirse, Faraday kafesi uygun ısıtma ve soğutma özelliğine sahip 8000 veya 12000 BTU’luk bağımsız split klima sistemi ile de donatılabilir.

Faraday kafesi ve ekipmanları, her türlü tasarım hatası, malzeme kusuru ve kötü işçiliğe karşı 2 yıl garantilidir. Ayrıca, 10 yıl süreyle ücretli yedek parça ve servis hizmeti verilir.

Faraday kafesi ve kabin zeminine döşenecek elektrostatik yük boşaltma özellikli kaplamanın topraklanması birleştirilerek yapılır. Topraklama direncinin en fazla 8 Ohm olması sağlanır. Faraday aydınlatmasında, gürültü ve elektromanyetik dalga yaymayan armatürler kullanılır.

Faraday kafesi demonte olabilen, paneller halinde sökülüp tekrar kurulabilen bir yapıya sahiptir. Sessiz kabin özelliği taşıyan Faraday kafesinin ayak sistemi, yer titreşimlerini önlemek için her biri bağımsız özel yapılmış silikon malzemeden üretilir. Kirli havayı boşaltan sessiz çalışan bir havalandırma sistemi bulunur. Faraday kafesli oda ve sessiz kabinde sağlanan sessizlik 35-40 dB arasında olup, bu değer desibelmetre ile gösterilir.

Faraday sessiz oda yalıtım metal malzemesi, oda duvarına zemin titreşimini iletmeyecek şekilde direkt temassız silikon takoz sistemiyle bağlanır. Temassız silikon sisteminin bir ucu, montaj yüzeyine plastik dübellerle tutturulur.

Firmamız, Faraday kafesi için UBB kaydı ve Sağlık Bakanlığı onayına sahiptir.

Open chat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?